Aktualności - Spotkanie noworoczne

Spotkanie noworoczne

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w krakowskim Opłatku Prawa i Sprawiedliwości. Pozdrawiam także tych, którzy nie dotarli z różnych przyczyn. Spotkał nas ogromny zaszczyt uczestniczenia we Mszy Świętej w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława odprawianej za pomyślność partii Prawo i Sprawiedliwość. Przeor dr Ojciec Mariusz Tabulski umożliwił nam zobaczenie krypty, gdzie pochowani są wielcy Polacy tacy jak Stanisław Wyspiański, Karol Szymanowski, Adam Asnyk, co było wyjątkowym przeżyciem dla nas, jako Polaków kochających Ojczyznę. Korzystając z gościnności O.O. Paulinów spotkaliśmy się w Sali Akademickiej składając sobie życzenia i rozmawiając o sprawach ważnych dla naszej społeczności. Jako pełnomocnik struktur Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie jestem ogromnie wdzięczna Prezesowi Okregu 13 za zorganizowanie spotkania PiS, na które przybyli też przedstawiciele PiS z Zabierzowa, Jerzmanowic Przegini, Michowa Olkusza, Tarnowa. Dziękuję także za obecność europosłowi Arkadiuszowi Mularczykowi, który przyjechał do nas z małżonką, poseł Małgorzacie Wassermann, marszałkowi Województwa Małopolskiego Łukaszowi Smółce i Wicemarszałkowi Ryszardowi Pagaczowi, Prorektorowi UKEN Robertowi Stawarzowi, Przewodniczącemu Solidarności Tomaszowi Zaborowskiemu. Był z nami Ryszard Majdzik i Robert Szczurek bohaterowie walk o wolną Polskę od czasów komuny. Spotkaliśmy się w grupie, która buduje wspólnotę środowisk patriotycznych w Krakowie - ludzi Prawa i Sprawiedliwości, przedstawicieli środowisk kombatanckich AK i WiN, Klubów Gazety Polskiej, NSZZ Solidarność. Razem spotykamy się na protestach i na uroczystościach, przy organizacji wyborów prezydenckich i przy referendum odwołującym szkodliwego dla mieszkańców Krakowa prezydenta Miszalskiego. Dziękujemy Panu Arturowi Bocianowskiemu za dobry żurek, wspaniałe ciasto i za to, że sprowadził na nasze spotkanie kapelę góralską. Dobrze było jeszcze przed świętem Matki Boskiej Gromnicznej razem pośpiewać kolędy. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego na każdy dzień 2026 roku. Bądźmy wszyscy aktywni i wspólnie dbajmy o Polskę czynem i modlitwą. Do zobaczenia w codziennej pracy dla Polski!

Pozostaję do Państwa z szacunkiem i wdzięcznością

 

Barbara Nowak

Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie