Aktualności - Pogrzeb ŚP Jarosława Grzesika

Ze smutkiem informujemy o śmierci naszego partyjnego kolegi ŚP Jarosława Grzesika z komitetu w Mogilanach.


Pogrzeb odbędzie się jutro (w sobotę 27 maja). Msza święta w intencji śp. Jarosława Grzesika odbędzie się w kościele parafialnym w Libertowie o godz. 14:00. Po Mszy Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Gaju.

------------------------------ -----------
Był sekretarzem Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany, a właściwie można by powiedzieć – filarem stowarzyszenia. Bardzo pracowity, pełen pomysłów, rzetelny, uporządkowany. Był ekonomistą po wydziale zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, pomagał we wszelkich sprawach związanych z finansami i księgowością stowarzyszenia. Jest autorem pięciu projektów, na które stowarzyszenie uzyskało w tym roku dofinansowanie, m. in. na Akademię Mieszkańców. Zawsze można było na niego liczyć, nigdy nie zawiódł.

Jarek był bardzo zaangażowany w walkę o bezpieczne przejścia przez zakopiankę. Podczas wszystkich naszych manifestacji był odpowiedzialny za sprawy organizacyjne. Bardzo mu zależało, żeby drogi, które przecinają naszą gminę były bezpieczne, a zwłaszcza zakopianka, aby nikt na niej nie stracił życia i zdrowia. We wszystkich działaniach był bezinteresowny, nie miał żadnych z tego korzyści, zawsze też pokornie stał jakby w drugiej linii nie eksponując swojej osoby. Niewiele osób wie o jego ogromnym wkładzie pracy w działalność stowarzyszenia, a można by o tym napisać bardzo wiele.

Jarek był patriotą Libertowa. Zawsze upominał się o swoją miejscowość. Na spotkaniach z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg, z politykami czy innymi osobami, które mogły zrobić coś dobrego dla gminy wciąż przypominał o Libertowie. Był współzałożycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Libertów, skarbnikiem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Libertowa i Brzyczyny, przez jedną kadencję był też członkiem rady Sołeckiej Libertowa. Dzięki jego zaangażowaniu powstał plac zabaw dla dzieci w Libertowie.

1 sierpnia Jarek skończyłby 48 lat. Pozostawił żonę Zofię i syna Bartosza, ucznia I klasy gimnazjum w Krakowie.

Jarek był człowiekiem wierzącym, miesiąc temu wysłał do swoich przyjaciół takie życzenia wielkanocne:

Niech radość zagości w naszych sercach, a prawda o Zmartwychwstaniu napełnia nasze serca wiarą, nadzieją i miłością…
Panie, Jezu, obdarz go radością życia wiecznego, a jego bliskim, a zwłaszcza żonie i synowi, daj doświadczyć Twojej łaskawej miłości.

Kalendarz

« marzec 2018 »
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31